  • Tools & Workwear Power Tool Accessories Blades DART Red Ten BMI-10/SMI-7 Twin Pack 300 x 20mm with Oil
    DART Red Ten BMI-10/SMI-7 Twin Pack 300 x 20mm with Oil
    DB00594
      Usually available in 2-3 business days - please contact us to double check lead times
      • Bore: 20mm
      • Segment Height: 10mm
      Brand
      DART Tool Group
      Range
      Red Ten
      Product Code
      DB00594
      Dimensions
      300mm x 20mm
      Main Material
      Steel/Diamond Grit
      Weight
      3040 g
      Length
      325 mm
      Width
      70 mm
      Height
      410 mm
      Diameter
      300 mm